Auta ze Szwajcarii – największe zalety

uszkodzone Szwajcaria

W artykule dotyczącym najchętniej sprowadzanych aut ze Szwajcarii zostały przytoczone zalety poszczególnych marek pojazdów. Można też spojrzeć ogółem na samochody używane ze Szwajcarii – jaką przewagę mają one nad pojazdami od osób prywatnych z rynku krajowego, a nawet nad wozami z salonów? Okazuje się, że można wymienić całkiem sporo rzeczy, które sprawiają, że sprowadzanie auta ze Szwajcarii to korzystna inwestycja.

Cena

powypadkowe Szwajcaria

Nie ukrywajmy, że dla większości z nas kwota zakupu pojazdu to jedno z najważniejszych kryteriów. Nie do końca chodzi o samą cenę, ale bardziej o relację ceny do jakości samochodu. Jako iż nigdy nie ma gwarancji, że auto z salonu będzie bezawaryjne przez długie lata, zazwyczaj większość zmotoryzowanych decyduje się na kupno używanego pojazdu. Jeśli chodzi natomiast to auta używane na rynku krajowym, to znalezienie pojazdu w dobrym stanie i dodatkowo w rozsądnej cenie graniczy z cudem. Wielu polskich sprzedawców nienaturalnie winduje cenę wystawianego auta, licząc na jak największy zarobek. Samochody używane ze Szwajcarii to zupełnie inna bajka. Szwajcarzy, którzy chcą znaleźć nowego właściciela dla swojej maszyny, mają wręcz tendencję do ustalania kwoty zdecydowanie zaniżonej. Nie tylko kupno na stopie prywatnej jest opłacalne, gdyż warto też śledzić licytacje samochodów ze Szwajcarii. Tam pojawiają się pojazdy, które pochodzą z szwajcarskich ubezpieczalni. Często są to auta powypadkowe ze Szwajcarii, których właściciele nie chcą już naprawiać. Takim sposobem można na tych aukcjach upolować prawdziwe perełki w dobrej cenie.

Stan techniczny

auta ze Szwajcarii

Stan techniczny jest kolejnym z kryteriów, na jakie zwraca się uwagę przy zakupie pojazdu. Chyba nikt nie chce, aby w jego nowym aucie z dnia na dzień ujawniały się coraz to nowe usterki. Tendencją Polaków jest pozbywanie się samochodu w momencie, w którym przestają im się opłacać kolejne naprawy. Niekoniecznie informują o tym nowego nabywcę, dlatego kupno używanego pojazdu na rynku krajowym bywa ryzykownym przedsięwzięciem. Sprzedawcy opanowali do perfekcji sztukę ukrywania wad technicznych pojazdu, które ciężko jest wyłapać osobie niewtajemniczonej podczas jazdy próbnej. A raczej trudno aby te usterki nie powstawały, biorąc pod uwagę stan polskich dróg oraz przesadnie dynamiczny styl jazdy rodaków. Tutaj warto podkreślić kolejną wartość jeśli chodzi o auta ze Szwajcarii. Kondycja tamtejszych dróg (mimo trudnej rzeźby terenu) jest nienaganna, więc nie szkodzi ona poszczególnym składowym pojazdu, takim jak przykładowo zawieszenie. Oprócz tego w Szwajcarii bardzo restrykcyjnie przeprowadzane są przeglądy techniczne, co skutecznie uniemożliwia poruszanie się po drogach autom, których stan jest opłakany. Stąd wynika, że możemy przeglądać licytacje samochodów ze Szwajcarii bez obaw, że kupimy kota w worku.

Wyposażenie

samochody ze Szwajcarii

Wyposażenie to coś, co może wyjątkowo podnieść komfort jazdy. Przeglądając krajowe ogłoszenia samochodów używanych, ciężko nazwać napotkane wersje bogatymi. Okazuje się, że klimatyzacja oraz automatycznie otwierane okna nie są do końca oczywistym elementem wyposażenia. Spójrzmy dla kontrastu na aukcje samochodów ze Szwajcarii. Naturalnie nie dotyczy to wszystkich egzemplarzy na licytacjach, ale jednak zdecydowana większość pojazdów posiada liczne udogodnienia. Można natrafić na skórzane, eleganckie tapicerki, nawigacje GPS czy podgrzewane siedzenia. W zasadzie łatwo wysnuć wniosek, że jest to norma jeśli chodzi o auta z ubezpieczalni ze Szwajcarii. Czy winduje to cenę pojazdu w górę? Niekoniecznie. Z obserwacji wynika, że w podobnej cenie można nabyć samochód ze Szwajcarii z bogatym wyposażeniem i auto od osoby prywatnej w Polsce z wątpliwą ilością udogodnień. Wybór już należy do kupującego.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 13 września 2019

    […] przeczytaniu artykułu o największych zaletach, jakie posiadają auta ze Szwajcarii, na pewno w niejednym czytelniku obudziła się chęć zdobycia własnego pojazdu z tego […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *