Samochody ze Szwajcarii na dwa sposoby

powypadkowe Szwajcaria

Po przeczytaniu artykułu o największych zaletach, jakie posiadają auta ze Szwajcarii, na pewno w niejednym czytelniku obudziła się chęć zdobycia własnego pojazdu z tego górzystego kraju. Wypada więc zaprezentować w jaki sposób można tego dokonać. Są dwie główne możliwości – albo skorzystamy z usług pośrednika, który zawodowo sprowadza samochody ze Szwajcarii, albo urządzimy sobie wycieczkę do tego pięknego państwa. Jak zwykle obie te opcje niosą ze sobą zarówno wady, jak i zalety. Zostaną one pokrótce zaprezentowane i omówione poniżej.

Sprowadzanie auta ze Szwajcarii na własną rękę

uszkodzone Szwajcaria

Pierwsza możliwość to wybranie się do Szwajcarii i szukanie na miejscu odpowiadającego nam pojazdu. Podobnie jak w Polsce, istnieją tam komisy samochodowe, w których wybór jest dość spory. Do słabych stron tej opcji należy przede wszystkim brak gwarancji, że znajdziemy dokładnie taki egzemplarz, jakiego szukamy i możemy narazić się na stratę czasu, pieniędzy oraz rozczarowanie. Oprócz tego musimy wybrać się w podróż odpowiednio przygotowani. Najważniejszym elementem, o jaki należy zadbać przed wyjazdem, to sporządzenie umowy kupna – sprzedaży pojazdu w odpowiedniej wersji językowej. Gdy obywatele tego kraju sprzedają samochody ze Szwajcarii między sobą, nikt tam nie myśli o sporządzaniu jakichkolwiek umów. Jest to zwyczaj, który praktykowany jest przede wszystkim w naszej ojczyźnie. Dlatego to po naszej stronie leży obowiązek dopilnowania własnego interesu i przygotowanie dokumentu z odpowiednim wyprzedzeniem. Brak tego papierka skutecznie uniemożliwi nam zarejestrowanie pojazdu w Polsce. Jeśli chodzi natomiast o zalety kupna auta ze Szwajcarii na własną rękę, będzie to na pewno niezapomniane przeżycie. Oprócz załatwienia głównego celu podróży, można przy okazji skorzystać z uroków tego pięknego kraju. Poza tą kwestią mamy możliwość kontroli całego procesu zakupu, wybierając samochody ze Szwajcarii. Będziemy mogli wykonać jazdę testową, przyjrzeć się wszelakim mankamentom pojazdu i dopiero później stwierdzić, czy jesteśmy zainteresowani ofertą. Jest też wysokie prawdopodobieństwo, że uda nam się sprowadzić auto z Szwajcarii w dość korzystnej cenie.

Samochody ze Szwajcarii sprowadzane z pomocą pośrednika

auta z ubezpieczalni ze Szwajcarii

Oto opcja konkurencyjna dla zajęcia się wszystkim na własną rękę. Jest to bardzo wygodne wyjście dla tych, którzy cenią swój czas. Wystarczy w zasadzie, że znajdziemy dobry komis samochodowy, który sprowadza auta z ubezpieczalni ze Szwajcarii. Mimo że przeglądając aukcje samochodów ze Szwajcarii, trafimy głównie na samochody powypadkowe ze Szwajcarii, wcale nie zmniejsza to naszych szans na znalezienie prawdziwej perełki. Licytacje samochodów ze Szwajcarii obfitują w egzemplarze z praktycznie niewidocznymi uszkodzeniami oraz w niskich cenach. Prowizja dla pośrednika wcale nie będzie wyższa niż koszty podróży do górzystego państwa, gdybyśmy chcieli wybrać się tam na własną rękę. Dobry auto komis załatwi za nas wszelkie formalności, udostępni pełną historię powypadkową oraz przetransportuje pojazd do Polski. Jak można łatwo się domyślić, praktycznie nie trzeba wychodzić z domu. Po naszej stronie leży przede wszystkim znalezienie odpowiadającej nam oferty i zgłoszenie tego firmie, której specjalność to import samochodów ze Szwajcarii. W razie wątpliwości pośrednik odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania lub doradzi odnośnie wyboru auta ze Szwajcarii z jak najbogatszym wyposażeniem.

Która forma zakupu bardziej do Was przemawia jeśli chodzi o samochody używane ze Szwajcarii?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *